Ekipni rezultat:

• zlato - Fran Družinec, Fran Zekan i Leon Žužić, OŠ Julija Klovića, Zagreb, mentor: Petar Dobrić, prof.

• srebro – Jan Čupar, Nikolina Pejić i Josip Rođak iz OŠ „ Vukomerec“, Zagreb, mentorica: Iva Žodan
  • bronca – Filip Pavičić, Fran Korda i Matej Horvat iz OŠ Jure Kaštelana, Zagreb, mentorica: Svjetlana Seljanec Savković
    Robokup je jednodnevno ekipno natjecanje učenika osnovnih škola iz cijele Hrvatske u robotici, a od 2008. godine održava se zadnju subotu u siječnju u Osnovnoj školi Dobriše Cesarića u Zagrebu. Natjecateljsku ekipu čine učenici osnovnih škola, a na Robokup ih dovodi njihov mentor (najčešće učitelj tehničke kulture u školi ili udruzi tehničke kulture koji kao izvannastavnu aktivnost podučava učenike o robotici).

Organizatori 4. robokupa koji je održan 29. siječnja 2011. su Hrvatska zajednica tehničke kulture i Osnovna škola Dobriše Cesarića iz Zagreba, a suorganizatori su Hrvatsko društvo za robotiku i Gradski ured za obrazovanje, kulturu i šport grada Zagreba.

Na natjecanju su sudjelovali učenici iz 26 osnovnih škola, iz dviju zajednica tehničke kulture te djeca iz dječjeg vrtića“ Zvončić“, ukupno 29 ekipa „velikih“ robotičara iz cijele Hrvatske i jedna ekipa iz inozemstva (Bosne i Hercegovine) te 6 ekipe „malih“ robotičara. Jedna od ekipa „velikih“ robotičara došla je iz Osnovne škole Poliklinike SUVAG iz Zagreba koju pohađaju učenici s oštećenjima sluha i/ili govora ili teškoćama u govorno jezičnom razvoju. Ostvarena je i razmjena učenika: desetero učenika iz OŠ Bijela iz Bosne i Hercegovine boravila je u Zagrebu kod učenika i učenica Osnovne škole Dobriše Cesarića, a prijatelji iz Bijele ugostit će desetero Cesarića koji ove godine odlaze u sedmodnevnu posjetu Bijeli.

„Veliki“ robotičari natjecali su se u tri zadatka. Prvi zadatak je pokrio područje strujnih krugova i programiranje, drugi izradu robotskih konstrukcija, a u trećem su natjecatelji morali pokazati vještinu i spretnost u rukovanju robotskim kolicima. „Mali“ robotičari odmjerili su znanje i spretnost u vožnji robotskih kolica ekipno i pojedinačno.